Megimo raštas burbulai
Kaip megzti burbulus | Mezgimo raštas

Kaip megzti burbulus. Burbulų raštų yra daug. Didesnių, mažesnių , – visokių, o ir vadinami jie kartais ne burbulais, o “popcorn stitch” ar pan. Šį kartą išbandžiau ir su jumis dalinuosi man patikusių didelių burbulų mezgimo rašto aprašymu bei schema.

Mezgimo schemų būna įvairių. Tad keliais sakiniais noriu papasakoti, kaip ją skaityti. Joje atvaizduotas mezginio vaizdas iš gerosios pusės (su burbulais). Nors schemoje matote 48 akis, tačiau realiai reikia uždėti 24 akis tokiam mėginėliui. Kodėl? – nes yra tuščių langelių, kuriuose nėra jokios mezgimo akies. Atvaizduojant schema šį raštą tai atsiranda todėl, kad vienoje vietoje iš vienos akies reikia išmegzti 5, kitoje – penkias sumegzti į vieną. Schemą padeda suprasti mezgimo aprašymas, jeigu neasatę pratę skaityti mezgimo schemų.

Rašto pavadinimas

Labai gražus ir išraiškingas mezgimo raštas. Nežinau kaip tiksliai jį pavadinti, bet asociacijos, kurias jis man sukuria yra burbulai, kunkulai, braškės. Jūs galite jį įvardinti taip, kaip jums atrodo.

Šiuo raštu dažnai mezgamos megztuko rankovės, tačiau tikrai įsivaizduočiau ir pagalvės užvalkalą ar šaliko galus tokiu burbulų rašteliu.

Mezgimas tikrai nėra sudėtingas.

Kaip megzti burbulus. Naudojami vos keli mezgimo ženklai:

 • Geroji akis
 • Išvirkščioji akis
 • Penkias akis sumegzti į vieną akį.
 • Iš vienos akies išmegzti penkias akis.

Kokius siūlus geriausia rinkti tokiam raštui?

Mano mėginėlis megztas su SESIA storais ir švelniai siūlais ECHOS. Kadangi šie siūlai ypatingai stori, tad pasirinkau 9 mm bambukinius virbalus.

Šis raštas tikrai nesudėtingas, kurį gali suprasti ir pradedančioji mezgėja. Sunkesnis momentas tikriausiai būtų, kaip išmegzti 5 akis iš vienos. Tam sukūriau video pamokėlę, kurią galite pažiūrėti čia: KAIP IŠMEGZTI 5 AKIS IŠ VIENOS.

Jei svarstote, kaip megzti burbulus, kokius siūlus naudoti šiam raštui. Galiu pasidalinti savo patirtimi. Bandžiau šį raštą su plonesniais siūliukais, tačiau manau, kad burbulai vis tik geriau išryškėja, su storesniais siūlais, kuriuos ir rekomenduočiau rinktis. Na, bet kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama 🙂

Kaip megzti burbulus

Gaukite mezgimo rašto (PDF E-knyga “Kaip megzti burbulus”) aprašymą tiesiai į savo el. pašto dėžutę, užsiprenumeravę mūsų naujienas.

.

Komentarai

 • Ruth M. Babin

  ,
  2020-11-09 @ 2:24 pm

  I would like to download this so I can print it off (I find it easier with a piece of paper rather than my laptop) but no idea how to do this for the ‘bubble’ pattern, I would luv to try it as it looks beautiful, thank you

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X