Penkiamečio aštunkojis, megztas pirštais Lietuvos šimtmečiui
Kaip megzti pirštais?

Kaip megzti pirštais?

Kaip megzti pirštais?

Lietuvos šimtmetis – didelė šventė visiems, joje gyvenantiems, gimusiems. Visiems, kurie myli savo tautą ir nori bent šiek tiek prisidėti prie jos gerovės.

Sausio pabaiga, vasario pradžia – intensyvus gripo laikotarpis. Mano vaikai – ne išimtis. Tačiau, kaip liaudies išmintis sako, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Mano penkiametis sūnus, kaip ir dauguma jo bendraamžių, – judrus berniukas.  Jo aktyvumas sumažėja žiūrint filmukus ar vartant knygas. Tokiame amžiuje greitai viskas nusibosta, tad vis bandau jam sugalvoti naujų užsiėmimų, kurie padėtų jam tobulėti įvairiais aspektais.

Apie mezgimą pirštais ne kartą skaičiau internete. Tik, kaip dažniausiai nutinka, neradau laiko to išmokyti savo vaikų.  Greitas gyvenimo tempas, darbai, namų ruoša, rodos, suvalgo visą laiką. Tačiau kai labai nori, matyt, galima neįmanoma paversti įmanomu 🙂
Vaikų mezgimą pirštais, vėliau virbalais, praktikuoja ir Valdorfo pedagogikos atstovai. Tai būdas, padedantis atsipalaiduoti ir tuo pačiu susikaupti, išreikšti savo kūrybinius polėkius. Mezgimas, daug ką gali pasakyti apie vaiko vaidinę būseną. Pradedant pasirinkta siūlo spalva, baigiant mezginio tamprumu ar pasirinktu modeliu. Pavyzdžiui, vienas gali norėti nusimegzti kaukolę, juodą gyvatę, kitas, griebiasi šviesesnių spalvų ir kuria drugelius ar gėlytes.

Megzti pirštais – tikrai nesudėtinga, o poveikis stulbinantis. Tiek kūrybiniu, tiek vidinio susikaupimo, ramybės klausimu. Tikrai netikėjau, kad bus lengva įkalbėti sūnų, iškeisti telefoną į siūlus, bet labai džiaugiuosi, kad jam patiko. Visame mezgimo procese buvo susidomėjęs, klausinėjo.

Kaip megzti pirštais?

Tai tikrai nesudėtinga. Paruošiau dvi medžiagas: nuotraukų ir video iliustracija.
mezgimas pirštais
1

mezgimas pirštais
2

Mezgimas pirštais
3

mezgimas pirštais
4

Mezgimas pirštais
5
Video nuoroda į mezgimo pirštais pamokėlę:

Aštunkojui, o tiksliau dvylikakojui numegzti reikės trijų spalvų siūlų, siūlų kamuoliuko ir akių (pasirinktinai). Numegzti reiktų šešias juosteles, kiek įmanoma panašaus ilgio, 15-25 cm. Sudėkite jas pagal spalvas. Apgaupkite kamuolį  trispalve ir kamuolio apačioje perriškite siūlu, taip padarykite ir su kita trispalve, tik ją dėkite opozičiškai pirmąjai, kad kamuolys kuo daugiau pasislėptų.
Uždėkite turimas akis (priklijuojamos, prisiuvamos, įsmeigiamos), nors galima ir be jų.

mezgimas pirštais

 • Sigita

  ,
  2018-02-15 @ 1:25 pm

  Kaip originalu. Saunuole mama. idomi mintis

 • Jolita

  ,
  2018-02-15 @ 3:01 pm

  Ačiū, kad dalinatės. Jūs labai kūrybinga.

 • Lina

  ,
  2018-02-16 @ 11:17 am

  Tikrai įdomu mintis. O jūs gal ir kitus vaikučius sutiktumėte pamokinti. Mano mažoji labai nortų išmokti megzti, bet aš pati nelabai moku, tai neųšeitų jos pamokinti..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X