Kaip megzti paprastą kišenę
kišenės mezgimo aprašymas

Kišenės mezgamos įvairiai. Jų būna įvairių dydžių, formų. Vienos prisiuvamos, kitos įmezgamos, kitos  – dar kaip kitaip įkomponuojamos.
Šį kartą aprašysiu paprastų kišenių mezgimo metodiką, kuri gali būti taikoma įvairiems mezgimo modeliams: tiek vaikams, tiek suaugusiems, tiek kelnėm, tiek sijonam J
Tai bene pats paprasčiausias nesiuvamos kišenės modelis:
Kišenės mezgimo aprašymas:

     Numegzkite iki tos vietos, kurioje norėtumėte turėti kišenę. Su atsarginiu (patogiausia kitos spalvos) siūlu, numegzkite tiek akių gerosiomis akimis, kiek norite kišenės pločio (aš mezgiau 10 – tik pavyzdys).  

Kaip megzti kišenę

Nukelkite išmegztas akis ant kairiojo virbalo ir megzkite su mezginio siūlu toliau kaip įprasta.
Kaip megzti kišenę
Kaip megzti kišenę

Kišenę galite pabaigti megzti, kuomet visas mezginys jau baigtas, arba pamezgus vos kelias eilutes. Ištraukite papildomą siūlą ir surinkite akis ant virbalų su viela, arba ant dvipusių dviejų virbalų.Surinkus akis, matomi tarpai šonuose. Su kiekvienu virbalu pakabinkite po 1 akį iš šonų. Iš viso turite 22 akis.
Kaip megzti kišenę


Su norimos spalvos siūlu (gali būti tokia pati kaip mezginio, gali skirtis). Megzkite 10 gerųjų akių, 1 išvirkščiąją, 10 gerųjų, 1 išvirkščiąją.  Išvirkščiosios akys reikalingos tam, kad kišenės šonai nebūtų pasipūtę.
Megzkite taip, kol pasieksite norimą kišenės ilgį. Užbaikite sumegzdami arba susiūdami akis kartu.
Kaip megzti kišenę
Išvirkščioji kišenės pusė

Labai lauksiu jūsų komentarų, kokias kišenes mezgate jūs? Tikiu, kad kišenės mezgimo technikų yra tikrai įvairių ir kiekviena mezgėja turi savo mėgstamiausią.  Viena mano draugė kišenes visada numezga atskirai ir tiesiog prisiuva. Tai tiesiog kaip jos stiliaus detalė. Jei pamatau mezginį su tokia kišene, tai jau žinau, kad čia jos darbelis :).
Taip pat būtų įdomu, kokiuose mezginiuose dažniausiai dedat kišenes, o gal vis tik nemėgstate jų? Mano mano manymu, vienas didžiausių kišenių mezginiuose trūkumas yra tas, kad jei mezginys aptemptas, kišenės išryškėja, kas ne visada estetiškai atrodo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X