Gražina P. išmoko megzti dar darželyje

Gražinos P. darbai dvelkia išskirtiniu kruopštumu bei fantazija. Ji mezga jau 46 metus. Įkvėpta darželio auklėtojos, ji virbalus į rankas paėmė būdama vos 6 metų. Mezgimas jai – tikra meditacija. Savo darbais ji papuošia savo šeimą, drauges.

Mezgėjos Gražinos Pūslienės darbai


Kaip mezgimas tapo svarbia Gražinos P. gyvenimo dalimi. Jos istorija.
Išmokau megzti būdama 6 metu, dar darželyje. Mano auklėtoja buvo tikra auksaranke, ji nuostabiai nėrė ir mezgė, vaikščiodavo visada su savo rankų darbo mezginiais. Ji mane užbūrė tuo neapsakomu grožiu, kuris ir paskatino mane išmokti 🙂
Darželyje, per pietų miegą, prašydavau, kad manęs neguldytų miegoti, stovėdavau prie jos ir žiūrėdavau, kaip ji mezga, o grįžusi namo imdavau siūlus ir virbalus į rankas, taip ir išmokau.
Dabar jau 46 metai, kaip draugauju su vąšeliu ir virbalais. 
Idėjų semdavausi iš žurnalų, kurių turiu labai didelę kolekciją, dabar tam pasitarnauja internetas ir mūsų mezgėjų darbai facebook‘e. Dažniausiai pasirenku, kas krenta į akį, tada ieškau rašto, schemos ir mezgu, kartais pridedu savo fantazijos. Niekada aklai nekopijavau kitų darbų, nes visada norėjosi įdėti ir savo fantazijos.
Megzti labiausiai mėgstu įsitaisiusi ant sofos arba virtuvėje, didelėje kėdėje. Man patinka megzti ir nerti sukneles, palaidines. Vaikystėje daug servetėlių esu nunėrus. Kiekvienas, rankų darbo sukurtas drabužis turi individualumo. Žinojimas, kad kito tokio nerasi visam pasauly, labai džiugina. Tai yra vienetiniai gaminiai!
Mezgu sau ir savo artimiesiems ( dukroms, anūkams, vyrui, draugei). Smagiausia, kai sugalvoji ką megzti, pradedi ir norisi greičiau gauti rezultatą! Tada, kai kūrinys jau baigtas, apima begalinis džiaugsmas.
Paskutiniu metu įsimylėjau ,,Sapfir Lux” siūliukus, jie viskoziniai, bet turi šilko savybių, labai lengvi, blizgus, vėsinantys kūną ir tiesiog karališki! Labai prabangiai atrodo iš jų nertas drabužis! Gaila, bet Lietuvoje jais niekas neprekiauja, tenka siustis iš Rusijos.. Mano mėgstamiausios spalvos –  mėlyna, raudona, žalia, balta.
Mezgimas man yra, kaip meditacija, aš tiesiog negaliu nemegzti, o gal tai ,,liga”? 🙂
Mano mezginiai yra išskirtiniai tuo, kad visi jie mezgami su meile, pasirinkti modeliai ir raštai, tokie, kurių daugiau nepamatysi niekur, tai vienetiniai darbai.

Megztas sijonas ir švarkelis

Ilgas megztas megztukas pagal Gražiną P.

Nerta tašė

Megzta raudona suknelė

Vasariška megzta palaidinė

  • Anonimiškas

    ,
    2016-06-12 @ 12:29 pm

    Grazina tikrai puiki mezgėja ir geras zmogus. Labai smagu skaityti tokias istorijas. As, pavyzdziui, mezgu taip pat nuo darzelio laiku, bet mane ismoke mociute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X