Kaip pradėti megzti
Patarimai mezgėjoms


Kaip pradėti megzti


Internete gausu įvairių blogų, kuriuose aprašoma viena ar kita mezgimo technika. Verta susipažinti bent su keliomis iš jų, kad atrastumėte būtent jums tinkantį mezgimo būdą. Be abejonės, puikiais informacijos šaltiniais gali  būti ir mokomosios mezgimo knygos, žurnalai bei mamos, močiutės ar draugės patarimai. Aš, pavyzdžiui, lengviausiai nežinomus, naujus mezgimo būdus įsisavinu žiūrėdama vaizdo pamokėles.
Mezgimo pradžia – pilnas atradimų ir naujų potyrių metas. Geromis mezgėjomis tampama įgyjant vis daugiau patirties, su virbalai ir siūlais rankose tikrai nei viena patyrusi mezgėja negimė. Todėl nenusiminkite, jei iš karto nepavyksta numegzti vieno ar kito rašto, susiaurinti ar praplatinti mezginio. Nebijokite išardyti ir megzti iš naujo.

Ką megzti pradedančiosioms?


Bene pats lengviausias ir greičiausiai numezgamas aksesuaras – šalikas. Žinoma, jų yra įvairių dydžių ir raštų, tačiau pradedančiosioms galima rinktis lengvesnius modelius, kuriuose nėra sudėtingų detalių.
Šalikams dažniausiai naudojamas storesnis siūlas ir virbalai (4mm – 6mm dydžio).
Norinčioms pradėti megzti siūlau išmokti ir ne vieną kartą pabandyti atlikti 3 svarbiausius, pagrindinius, mezgimo veiksmus:
1.       Apmesti akis ant virbalo;
2.       Išmokti megzti gerosiomis akimis;
3.       Išmokti megzti išvirkščiosiomis akimis;
Išmokę šiuos tris veiksmus galėsite numegzti ne tik šaliką, bet ir sudėtingesnį mezginį. Vėliau galėsite savo mezgimo įgūdžius praplėsti, išmokdamos: siaurinti/platinti mezginį, uždėti/nuimti akis, kryžiuoti akis ir daug kitų dalykų.

Mezgimo priemonės


Pačios pagrindinės mezgimo priemonės, be abejonės, – siūlai ir virbalai. Tačiau ir siūlių, ir virbalų pasirinkimas dabar tikrai didelis, ir pirkti pirmų pasitaikiusių tikrai nerekomenduoju.
Apie siūlų kokybę tikriausiai būtų galima parašyti ne vieną straipsnį. Pradžiai tiesiog siūlau atkreipti dėmesį ne tik į kainą, bet ir į sudėtį, storumą, gamintoją. Jeigu mezgate pagal tam tikrą aprašymą, rinkitės jame rekomenduotus siūlus, ar į juos panašius. Aš labiausiai vertinu natūralaus pluošto siūlus.
Virbalus galima rinktis iš plastmasinių,  aliuminių, bambukinių. Man smagiausia megzti ir rankoje laikyti bambukinius virbalus. Nors turiu pripažinti, ilgą laiką mezgusi su aliuminiais virbalais, ilgai dvejojau prieš keičiant juos į bambukinius. Svarsčiau, ar jie tokie pat ilgaamžiai, ar greitai nesulūš,  ar nesikabins siūlas už jų. Nieko panašaus. Įsimylėjau juos iš pirmo bandymo.
Be siūlo ir virbalų, mezgimo procese naudojami įvairūs papildomi reikmenys, tokie kaip žiogelis, smeigtukai, eilučių matuoklis, žymekliai ir pan. Tačiau ir be jų galima žengti pirmuosius mezgimo žingsnius.

Mezgimo Aplinka


Megzti – tai kurti, įgauti žinių, realizuoti idėjas. Visus šiuos procesus kiekvienas iš mūsų atliekame tam tikroje aplinkoje. Jeigu mezgimą palyginsime su knygos skaitymu, mums prireiks relaksuojančios, ramios, tylios aplinkos, kurioje galėtume susikaupti ir tuo pačiu atsipalaiduoti.
Jeigu raštas nereikalauja ypatingų skaičiavimų, mezginį į rankas galima paimti ir žiūrint televizorių, ir šūkaujant vaikams aplinkui ir pan. Tačiau kiek toks mezgimas mums suteiks malonumo?
Aš, pavyzdžiui, mezgu ne dėl to, kad jau nebeturiu ką vilkėti, bet dėl to, kad pats mezgimo procesas teikia malonumą. Visos bėdos, rūpesčiai lieka anapus mezginio, koncentruojuosi į tai, kaip vienas rašto motyvas keičia kitą, kaip mezginys įgauna matomą drabužio ar aksesuaro pavidalą.
Vasaros, ar šiltuoju metų laiku, tai smagiausia daryti lauke. Parke, medžių pavėsyje, prie jūros, ežero. Pamilus mezgimą jis tampa nepastebima laisvalaikio dalimi. Mezginį su savimi galima pasiimti ir važiuojant poilsiauti pas giminaičius ir gamtoje. Žiemą mezgimas įgauna kitokį pagreitį. Aš tai dažniausiai darau vakarais, nes jie pastebimai pailgėja.

Kita vertus, ne visiems susikaupimui reikia tylos, ramybės. Pasirinkite tokią aplinką, kurioje būtent jūs  jaustumėtės gerai ir patogiai.   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X