5 patarimai, kaip rūpintis megztu audiniu
Kaip rūpintis megztu audiniu

Skaitykite etiketę 


Toks patarimas atrodytų savaime suprantamas, bet aš vis tiek noriu jį apžvelgti, kadangi jis labai svarbus. Patariu: skaitykite siūlų etiketes!Šie maži popierėliai suteikia jums daug naudingos informacijos apie siūlų ilgį, storį, sudėtį, rekomenduojamų virbalų dydį bei instrukcijas kaip juos skalbti, prižiūrėti. Jeigu esate įpratę siūlų etiketes lengva ranka išmestį į šiukšliadėžę kaip saldainių įpakavimus, siūlau šio įpročio atsisakyti.

Kai kurie siūlų gamintojai instrukcijas pateikia paprastu paaiškinimu, pvz.: „Skalbti rankomis šaltame vandenyje“. Kiti pateikia simbolius, kuriuose nurodoma kaip rūpintis jau numegztu audiniu, drabužiu. Siūlų gamintojai pasiskirstę po visą pasaulį, tad simbolinis aiškinimas labai patogus kalbantiems bet kuria kalba. Apačioje pateikiu pagrindinius, visame pasaulyje žinomas ir naudojamas, skalbimo, džiovinimo ir lyginimo instrukcijas.
simboliai mezginių skalbimo

Mezginius laikykite sulankstytus, nekabinkite spintoje

Mezginiai visuomet turėtų būti lankstomi ir dedami į spintos lentyną, o ne kabinami ant pakabos. Pakabinti jie gali ištįsti, prarasti savo formą. Megztas audinys – palanki terpė kandims. Jeigu norite jų išvengti ir suteikti ypatingą kvapą savo mezginiams, į spintos lentyną įdėkite kedro ar levandos kvapnųjį maišelį.
Jeigu planuojate mezginius supakuoti ilgesniam laikui ir su jais susitikti tik vėl atėjus šaltajam sezonui, galite juos dėti į plastikines dėžes ar maišelius, tačiau geriausia vieta jiems būtų ten, kur vyksta tam tikra oro cirkuliacija.  Jeigu turite bent menkiausią įtarimą, kad drabužiai gavo drėgmės, pabandykite pakeisti laikymo sąlygas ar vietą.

Dovanodami įdėkite ir priežiūros nurodymus


Rankų darbo dovana – visuomet ypatinga, labai vertinama. Prieš užrišdami dovanų kaspiną galite apsvarstyti kaip tą jūsų rankdarbį padaryti dar patrauklesnį ir įsimintinesnį gavėjui.
Galite įdėti papildomą sagą, siūlo pluoštelį bei etiketę, kuri galėtų atspindėti jūsų jausmus, nuotaiką, pvz.: „Eglės rankų mezginys“, „Numegzta su meile“ ir pan. Prie tokių šiltų etikečių galima prikabinti ir daugiau praktišką, nurodančią mezginio priežiūros instrukcijas, pvz.: „100% vilna. Skalbti rankomis.“

Venkite kontakto su karštu vandeniu

Nesvarbu kaip skalbiate, mašinoje ar rankomis, venkite visų rankomis megztų drabužių, ypatingai vilnos, kontakto su karštu vandeniu. Karštas vanduo gali jūsų ilgai sugaištą laiką paversti niekais, sutraukdamas mezginį ir paversdamas jį storu audiniu.
Daugelis skalbimo mašinų turi parinktį „gentle“ (lt. švelnus) arba „delicate (lt. subtilus). Rekomenduotina pasirinkti vieną iš šių skalbimo ciklų.

Kaip skalbti rankomis

Jeigu jūsų mezginį rekomenduotina skalbti rankomis, galite pasinaudoti žemiau pateikta instrukcija:

  • Į pasirinktą indą pripilkite šalto (ar šiek tiek šilto) vandens ir skysto muilo ar šampūno. Vilna – tai avies plaukai, tiesa? Tad naudoti šampūną taip pat galima.
  • Paimkite savo mezginį ir nardinkite visą į vandenį kol neliks sauso gabalėlio. Galite švelniai patrinti, bet geriausias būdas tiesiog palikti mirkti 10 minučių.
  • Išimkite iš vandens su chemikalais ir išskalaukite tokios pačios temperatūros vandeniu. Jeigu skalausite po tenkančiu krano vandeniu, matysite kada vanduo pradeda tekėti švarus, reiškia audinį išplovėte puikiai.
  • Išskalauto audinio nereikia stipriai gręžti. Lengvai nusausinkite ir padėkite ant rankšluosčio išdžiūti.  Rankšluosčius galite keisti, priklausomai nuo jų drėgmės lygio.

Kiekviena mezgėja turi savo unikalių triukų, kaip išlaikyti mezginį neištįsusį, neapsivėlusį pūkeliais ar dar kaip kitaip išsikreipusį. Aš manau, kad pats pirmas žingsnis, kuris padės jums išlaikyti mezginį geram stovį – siūlų pasirinkimas, o paskui seka mano viršuje išvardinti priežiūros etapai. Jeigu jau skiriate laiko mezginio gimimui, skirkite laiko ir jo priežiūrai. Juk smagu mylimą megztuką užsivilkti ne vieną, o keletą kartų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X