4 Neįtikėtini mezgimo poveikiai sveikatai
Mezgimas gydo kūną ir sielą

Treniruoja smegenis

Kurdamos savo ar  besimokindamos kitų sukurtus raštus, ypatingai susitelkiate, bandote įsiminti, kartoti išmoktus veiksmus. Mokslininkai teigia, kad reguliarus psichikos stimuliavimas turi teigiamą poveikį atminčiai ir padeda atsinaujinti smegenų ląstelėms.
Vienas tyrimas parodė, kad tokia veikla kaip mezgimas, pastebimai sumažina nedidelius kognityvinius sutrikimus (pablogėjusi atmintis, nesugebama susikaupti, susikoncentruoti ir pan.).

Laimės pojūtis

Kūryba yra naudinga dėl kelių priežasčių, viena iš jų, kad ji jums leidžia visiškai pasinerti į tą momentą tiek, kad visi rūpesčiai, rodos, išnyksta. Šis „srautas“ pagal psichologą Mihaly Csikszentmihalyi, yra laimės paslaptis.  Vienoje savo kalboje jis sakė:
„Kai mes esame įtraukti į kūrybos procesą, mes jaučiame, kad mūsų gyvenimas labiau pilnavertis… Tu žinai, ką tau reikia padaryti, žinai, kad tai įmanoma, kad ir kaip sunku, ir tuomet laiko pojūtis išnyksta. Tu pamiršti pats save. Jauti dalį kažko didingesnio“.

Mezgimas kaip meditacija

Kai kurie ekspertai tikina, kad kuomet jūs esate besąlygiškai įsitraukę į mezgimo procesą, jūsų kūnas atsipalaiduoja, taip kaip per meditaciją.
Tai yra gili fizinė poilsio būsena, kuri pakeičia fizinį ir emocinį stresą, sumažina širdies susitraukimų dažnius, kraujospūdį, sunormalizuoja kvėpavimą ir nuima raumenų įtampą.
Meditacija veikia kaip „psichikos pratimai“, kurie padeda reguliuoti jūsų emocijas ir tuo pačiu gerina savijautą. Yra įrodymų, kad mezgimas teikia tokią pat naudą.
Vienas tyrimas parodė, kad užsiimant tikslinga ir prasminga veikla, stimuliuojama neurologinė sistema, kuri mažina streso sukeltų ligų poveikį, silpnaprotystės riziką bei stiprina sveikatą. Tai taikoma ne tik meditacijai, bet ir:
 • Menui ir rankdarbiams
 • Muzikai
 • Piešimui
 • Skaitymui

Mezgimas veikia kaip natūralus antidepresantas

Mezgimas, taip pat kaip ir nėrimas,  aktyvuoja jūsų smegenų centrinę dalį, kuri išskiria dopamino neuromediatorių, dažnai apibūdinamą kaip natūralus antidepresantas. Viename iš tyrimų buvo įrodyta, kad moterys, mezgusios grupėje patiria didesnį laimės pojūtį ir pagerina socialinį bendravimą su kitais, kuris taip pat susijęs su nuotaikos gerinimu smegenų veikla. Mokslininkai buvo be galo sužavėti tyrimu duomenimis ir priėjo tokios išvados:
„Mezgimas turi didelę psichologinę ir socialinę naudą, kuri gali neabejotinai prisidėti prie gyvenimo kokybės ir gerovės. Kaip reikalaujanti įgūdžių ir kūrybos veikla, ji turi gydomąjį potencialą.“
Rankdarbiai ir kiti hobiai suteikia suaugusiesiems taip reikalingą kūrybos ir žaidimų laiką
Žaidybiniai užsiėmimai be abejonės reikalingi vaikams, jie lavina jų vaizduotę, mažina stresą, ir tiesiog reikalingi būnant vaiku. Bet kada paskutinį kartą jūs žaidėte? Reguliarūs žaidimai suaugusiems, įvairūs hobiai, kurie jums suteikia malonumą, ne tik jums reikalingi, bet ir pagerina jūsų sveikatą. Skirdami daugiau dėmesio savo mėgstamiems užsiėmimams, jūs:
 • Sumažinate stresą.  Atitrūkdami nuo savo rūpesčių pasijaučiate gerai. Jeigu mezgimas priverčia jus šypsotis, atsipalaiduoja jūsų raumenys, tuomet pagerėja jūsų kraujotaka, net gi sutvirtinate savo imuninę sistemą.
 • Geresnė fizinė sveikata. Kai užsiimate mėgstama veikla, sumažėja nugaros skausmas, nuovargis, miego  bei virškinimo problemos.
 • Padidėja savigarbos jausmas. Kai užsiimate veikla, kuri leidžia jums pasijusti gerai, tuomet jaučiatės geriau ir savo viduje. Gyvenimas atrodo šviesesnis. Žaidžiant jūsų laisvalaikiu, padidėja kūrybingumas, problemų sprendimo įgūdžiai, kurie jums gali praversti ir darbe.
 • Socialinė para. Įtraukiant draugus, šeimos narius, kartu užsiimti žaidybine veikla, rankdarbiais, padeda jums sustiprinti santykius, socialinį bendravimą.

Straipsnį rašiau remdamasi natūralios sveikatos eksperto, daktaro Joseph Mercola patarimais ir pastebėjimais. Džiaugiuosi, kad mezgimo nauda taip nuodugniai tyrinėjama ir turi tokį neįtikėtiną poveikį mūsų sveikatai. Jeigu kam nors jūsų veikla atrodo menkavertė, galite drąsiai iškelti galvą ir teigti, kad mezgimas – nuostabus streso malšintojas, smegenų lavintojas, puikus būdas socialiai realizuotis bei patirti nuostabų laimės pojūtį.
Megzkite, mielosios, megzkite, užsiimkite veikla, kuri jums patinka. Raskite šiame įtemptame gyvenimo tempe minutę savo mėgstamai veiklai ir ja mėgaukitės.

 • Anonimiškas

  ,
  2016-05-31 @ 3:26 am

  Geras.as visada jausciu toki lengvuma megzdama

 • lina

  ,
  2016-05-31 @ 10:59 am

  daug teisybes

 • Kristina

  ,
  2018-02-08 @ 8:11 am

  Ačiū jums už tokį išssamų straipsnį apie mezgimo poveikį. NOrėčiau, pati išmokti megzti, bet pačiai kažkaip sudėtinga. O jūs gal mokinate megzti?

 • Unknown

  ,
  2019-08-06 @ 11:38 am

  sveiki Gal galite patarti kaip ismatuoti mezgini

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

X